Rozmanité tvary a využití všech typů patic – jednou z podstatných výhod této technologie je široké rozpětí tvarových možností a výroba zdrojů se všemi známými koncovkami. Mohou to být zářivkové trubice, žárovkové baňky včetně závitu E14 (miňonky), bodové osvětlení v podobě LED žárovky GU10 atd. LED diody však přináší i možnosti, které předčí dosavadní světelné zdroje, jsou to především velkoplošné panely a tvarovatelné pásky.

design

Barva světla – nejprodávanějším typem těchto zdrojů je tzv. teplá bílá. Praktické využití nachází v místnostech, které slouží pro odpočinek a relaxaci, např. v ložnicích a v dětských či obývacích pokojích. Naopak studená nebo neutrální bílá je vhodná pro pracoviště k udržení pozornosti, tedy k psacím stolům, kuchyňským deskám, do kanceláří, manuálních pracovišť apod.
Dekorativní osvětlení – vývojová pracoviště výrobců osvětlovací techniky se neomezují pouze na bílé světlo napodobující sluneční svit. Technologické zázemí umožňuje vytvářet barevné kombinace osvětlení a dokonce je nechat plynule měnit pomocí elektronických obvodů. Je možné je tedy nejen stmívat, ale je možné přecházet plynule z jedné barvy do druhé pomocí programových algoritmů zapojených do aplikací chytrých telefonů a výpočetní techniky.

lustry

Ekologie– přístup lidstva k životnímu prostředí se za posledních třicet let výrazně změnil. Stále častěji as větší intenzitou si uvědomujeme, že je třeba třídit odpad a šetřit surovinové zdroje pro průmyslovou výrobu. Přispívají k tomu i světelné zdroje LED, které spotřebují malé množství elektrické energie. Ve srovnání s vláknovými žárovkami až o 90 procent méně. Dalším nezanedbatelným faktorem je i mnohem delší životnost. Zatímco klasickou žárovku musíte vyměnit zhruba jednou ročně, LED žárovku až v horizontu několika let. Nejnovější typy těchto svítidel mají předpokládanou životnost až 100 tisíc hodin.

Odpadové hospodářství– za ekologicky přínosnou se považuje i samotná výroba a odpadové hospodářství. Výrobky neobsahují toxické těžké kovy (rtuť, olovo a kadmium) a lze je recyklovat s využitím většiny použitých materiálů.

This article was written by