Zařiďte si interiér v bohémském duchu


Boho styl, který se mísí s barvou, texturou a vzorem, spojuje vlivy a prvky z různých kultur a dob. U tohoto stylu platí pravidlo, že méně je více.

Co přesně je Boho Interior Design?
Původně se odkazoval na cestovatele ze středo-východoevropského regionu starověkých zemí, Boho styl tradičně popisoval lidi, kteří žili nekonvenčními životy, které byly bohatě umělecké a nomádské. Tento cestovní ideál znamenal, že prvky různých stylů a kultur byly sloučeny do eklektického a jedinečného styl. V 60. a 70. letech se bohémský styl těší oblibě a mnoho klíčových rysů té doby odpovídá dnešnímu stylu Boho-chic.

Pravidla designu Boho jsou taková, že neexistují žádná pravidla. Vše, co jste během svého života nasbírali, ukažte. Nezáleží na tom, jestli se neshoduje s ničím jiným, co máte – nemusí. Vyplňte svůj prostor sbírkou látek, vzorů, knih, umění, zrcadel, historických kousků nebo cestovních pamětí a nastane elegantní chaos. Dřevěný nábytek je nutností, typické jsou náhodné a rušné povrchy a humor a kýč pohodlně sedí v moderních interiérech Boho. Přes veškerou svou volnou tvorbu a designovou anarchii má Boho některá společná témata, která je možné dodržovat, a vytvořit tak bez námahy bohémsky inspirovaný prostor.

Interiér boho design

1. Marocký Boho
Barevné lucerny, nízké stoly a podlahové polštáře dodávají venkovním prostorám letní bohémský nádech. Investujte do pohovek, plyšového nábytku, luceren a sítí. Nebojte se odvážné barevné stěny. Integrující bohaté barvy se silnými vzory evokují scénu z jasného marockého bazaru. Pokud jde o interiéry Boho, více je více. 

2. Evropský Boho
Vzpomeňte si na burleskní cikánské vozy, korálkové ozdoby, střapce a háčkované závěsy. Tento Boho design vám umožní být chaotický a nepoddajný s vkusem a elegancí. Ozdobte svůj pokoj krajkou, naplaveným dřevem, šperky a drobnostmi; cokoli z přírody, cokoli z vašich cest. Cílem je, aby váš pokoj odrážel vaši spontánnost. Ne všechno bude mít své místo, ne všechno bude naplánováno. Dejte vše dohromady a proveďte pár promyšlených úprav, aby to vypadalo bez námahy.

3. Západní Boho
Nebo-li Western Boho. To je vintage kůže, střapce a motýlkové židle-vysoké baldachýny a nízké podlahové postele. Zamyslete se nad rustikálním dřevem a dřevěným nábytkem, který je kompenzován robustními materiály tvořenými dekami a konopnými polštáři, které promění váš prostor v útočiště 60. let. Kmenové koberce, kaktusy a sukulenty zakrývají interiér Wild West Boho. Přeskočte pohovku ve prospěch polštáře v pevnosti, zdobeného jasnými vzory a koberečky Navajo.

4. Moderní boho-chic
Bílá na bílém je pro interiér Boho fantastická. Představte si bíle natřené dřevěné palubky, pohádková světla jako baldachýn nad postelí a plyšové chlupaté přehozy přes konec vintage gauče. Odvážné odstíny a bohaté textilie kompenzují bílé stěny a zemité rostliny a vytvářejí uvolněnou atmosféru. Celá bílá paleta může mít vždy základ inspirovaný 70. lety s přidáním ozdobného koberce a polštářů.

Lapač snů doplněk

Boho design
Přestože pro Boho design neexistují žádná pravidla, teplé zemité barvy jsou běžné, stejně jako metalické a klenotové tóny. Pro základní barvy zvažte sytě hnědé, zelené a šedé, a poté doplňte sytou fialovou, ohnivou oranžovou a elektrickou modrou. Kombinace a vrstvení barev je tím, co dělá tento styl jedinečným.
Nebojte se kombinovat vzory a textury a nebojte se použít styly, které by nemusely běžným způsobem jít dohromady. Použijte barvené textilie a vzory z celého světa – například Ikat z Kambodže nebo Suzani ze Střední Asie -, aby prostor získal pocit zábavy a exotiky. Vrstvy vrhejte na nábytek a zkuste na stěny vedle svých fotografií a umění zavěsit gobelíny a plošné koberce. Pokud se vám to všechno zdá trochu moc, mějte na paměti, že zatímco sytá barva je pro Boho styl klíčová, bílá může mít místo jako pozadí pro bohatší tóny. Pomocí bílé strategicky vneste do rovnice malý vizuální prostor.

Dekorativní materiály
Jako opak minima, moderního a elegantního, Boho přijímá filozofii „více je více“. Klíčem k použití dekorativních materiálů v místnosti Boho je kombinace a sladění. Přírodní základní materiály jako pytlovina a sisal lze kombinovat s hedvábím a žinylkou. Materiály by měly mít mírně opotřebovaný vzhled – neměly by být poškozené, ale ani lesklé a nové. Třásně, háčkování a makramé, polštáře, závěsy a koberečky se spojí a vytvoří útulné setkání inspirované světem. Baldachýny nad postelemi a obývacím prostorem jsou charakteristickými ozdobami Boho.

Boho nábytek
Boho nábytek obvykle v obchodě nenajdete. Tyto pokoje bývají zaplněny nábytkem nashromážděným v průběhu času, takže použité a vintage předměty jsou tady jako doma. Každý kus nábytku by měl být zvláštní a vyprávět vlastní příběh. Bavte se zkoumáním místních vinobraní a vybírejte každý kus zvlášť.
Vy i vaši hosté pocítíte atmosféru Boho s plyšovými židlemi a pohovkami v sytých barvách. Množství koberců nebo polstrovaných podlahových polštářů vytvoří příjemnou atmosféru posezení na podlaze. A protože místnost Boho by měla mít pocit „sedět a chvíli zůstat“, nepatří sem efektivní nábytek nebo nábytek s rovným opěradlem.

Osvětlení a příslušenství
Prosté, decentní osvětlení sjednotí váš pokoj Boho, a tak dotvoří klidný a příjemný pocit. Spíše než stropní svítidla použijte lampy nebo svíčky. Dnešní globální trhy s designem usnadňují nalezení různých tvarů a stylů-ideální pro vzhled mix-and-match.

Přijetí přírodního světa je pro tento styl stěžejní, proto oživte svůj pokoj kapradinami a závěsnými rostlinami. Nejenže propůjčují místnosti živost, ale rostliny také zlepšují kvalitu vzduchu, takže čím více, tím lépe. Filodendron a mírové lilie jsou velmi shovívavé a odolávají různým úrovním světla a teploty. Nebo zvažte sukulenty-široce dostupné v řadě barev a textur. Tyto rostliny potřebují jen něco málo než slunné místo a občasné zalévání.

Nakonec spojte svůj pokoj Boho s rodinnými památkami, ručně vyráběnými předměty a předměty z vašich cest. Příslušenství by mělo být osobní, proto vystavte, co máte rádi. A mějte na paměti, že i když bohémský styl bývá eklektický, stále může být elegantní a okouzlující, takže se nebojte vyzkoušet ozdobený lustr nebo robustní zrcadlo se zlatými rámy. Jediným pravidlem je, že každá položka v místnosti by o vás měla něco říkat.

3/5 - (2 votes)