Pro dnešní mladou generaci tvoří základ všechno zejména tři aplikace: Facebook, Instagram a WhatsApp, což je pro dnešní starší generaci naprosto nepochopitelné. Oni si totiž pamatují ze svých mladých let, jak trávili, co nejvíce času venku, vyváděli občas až psí kusy, a pokud se s někým chtěli bavit nebo sejít, došli si pro něho domů.
ikony sociálních sítí na tabletu
Oproti tomu současní teenageři zastávají názory, že na nic nemají čas, ale kdyby občas své telefony vypnuly, a šly ven, možná by jim došlo, že se život dá žít i jinak, než on-line. Dnes se však společně zaměříme na ty nejpoužívanější aplikace světa, co se týče sociálních sítí.
Facebook, jakožto nejstarší z těchto moderních sítí vznikl roku 2004 v USA. Od té doby dochází k jeho neustálému vylepšování, aktualizování – prostě ke zdokonalování. Jedná se o komunikační síť, která je dnes dostupná již v 73 jazycích, což je opravdu skvělá zpráva.
ruce koukající z telefonů
Roku 2012 došlo k tomu, že Facebook koupil Instagram, a tato sociální síť, na které se sdílejí fotky skoro s celým světem, dnes tedy spadá pod FB. Stejně je na tom také chatovací služba WhatsApp, která byla koupena o dva roky později. Jedná se o službu, která slouží ke sdílení videí, fotek, posílání si vzkazů a volání. Obě dvě aplikace tedy spadají pod FB.
telefon s přihlášením na fb
Velkou dobu se nic nedělo, avšak nyní přijde změna. Jistě nejde o to, že by si zakladatelé nejznámější sociální sítě museli zvyšovat ego. Dle mého názoru se spíše jedná o tlak kritiků, kteří však zastávají názoru, že Facebook tyto apky odkoupil, aby zamezil konkurenci ve světě on-line. Ne každý se shodneme na tom, co a proč, avšak je dobré se alespoň připravit na to, co by mělo nastat.
A jak se tedy tyto aplikace budou jmenovat, a jaké to bude mít důsledky pro jejich uživatele? Dojde jen k tomu, že za názvy těchto sítí bude připojeno „from Facebook“. Nemělo by se tak tedy jednat o žádnou převratnou změnu, a jejich používání by mělo být takové, jaké je dnes.

This article was written by